• Świetlica szkolna

• Ogólnopolska świetlicowa akcja wysyłania pocztówek

W obecnych czasach pisanie  listów i wysyłanie pocztówek z pozdrowieniami jest coraz rzadsze.  Chcąc od najmłodszych lat uczyć dzieci tej ciekawej formy komunikowania, postanowiliśmy, że  nasza świetlica szkolna również włączy się w ogólnopolską akcję wysyłania pocztówek. Wysyłamy pozdrowienia do szkolnych świetlic w całej Polsce. Kartki z życzeniami zostały wypisane przez dzieci w trakcie trwania zajęć w szkolnej świetlicy. Dzieciom bardzo spodobała się akcja, chętnie szukają na mapie Polski miejsc, do których kartki zostały wysłane. Niedługo i na nasz szkolny adres zaczną spływać pierwsze pocztówki nawet z najbardziej odległych zakątków naszego kraju.
                   Czekamy z niecierpliwością, a każda z nich zostanie umieszczona na właściwym miejscu, na specjalnie przygotowanej w tym celu mapie Polski.

Magdalena Zych-Pelc, Agata Wojczuk, Dagmara Jakusek

Andrzejki w naszej świetlicy!

W piątek 29 listopada dzieci z klas II-IV uczęszczające do świetlicy szkolnej obchodziły dzień św. Andrzeja- tzw. „Dzień wróżb”. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji. Wróżby pobudzają dziecięcą wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości w świat marzeń i fantazji. W naszej świetlicy dzieciaki wyruszyły  w świat magii i czarów. Piątkowe popołudnie wypełnione zostało tradycyjnymi wróżbami andrzejkowymi. Dzieci brały czynny udział w zabawach i wróżbach- m.in. losowaniu przedmiotów ukrytych pod kubeczkami, wędrowaniu butów przez całą salę. Odczytane zostały również horoskopy z dat narodzin dzieci. Uczniowie rzucali również „grosikami” do miski, aby spełniły się ich życzenia. Wróżby przyniosły dzieciom wiele radości i uśmiechu! Andrzejkowy dzień upłynął w miłej atmosferze.

Agata Wojczuk

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5.11. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji dzieci ze świetlicy oddziałów przedszkolnych przeniosły się na chwilę do krainy bajek. Każdy przedszkolak mógł wcielić się w ulubioną bajkową postać - opowiadając kilka słów o niej. W tych jakże ciekawych, pomysłowych  i barwnych strojach dzieci bawiły się, układały puzzle i brały udział w bajkowych grach i konkursach. Na koniec przedszkolaki wysłuchały bajki o "Królewnie Śnieżce i Siedmiu Krasnoludkach" oraz otrzymały słodki upominek.
          Dagmara Jakusek

„ Zwierzaki-Liściaki”

Miesiąc październik to drzewa pełne kolorowych liści. Wykorzystując uroki tej pięknej pory roku zorganizowano konkurs plastyczny pt.„ Zwierzaki-Liściaki”. Został on adresowany do uczniów naszej szkoły, kl.II– V uczęszczających do świetlicy szkolnej. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej techniką kolażu roślinnego, w której podstawowym materiałem były liście drzew i krzewów. Uczniowie mogli tworzyć dzieła podczas zajęć świetlicowych oraz w domu. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością. Wykonały wspaniałe zwierzaki, wykorzystując kolorowe jesienne liście oraz inne skarby przyrody. Konkurs pozwolił uczniom poszerzyć wiedzę na temat zagadnień związanych z obecną porą roku. Prace dzieci prezentują się wspaniale na wystawie w szkolnym korytarzu. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie  zostali wyróżnieni dyplomem oraz upominkiem.

Agata Wojczuk

Goście w świetlicy.

Dnia 11.10. dzieci z oddziałów przedszkolnych, podczas zajęć świetlicowych, miały okazję gościć przedstawicieli firmy BayWa Agro Polska. Panowie opowiadali przedszkolakom na czym polega praca rolnika, jakie prace wykonuje się na polu oraz czym obdarowuje nas jesień. Przywieźli ze sobą mnóstwo „rekwizytów” w postaci pysznych i zdrowych warzyw oraz zbóż. Dzieci mogły rozpoznać wśród nich między innymi: dynię, cukinię, buraka, marchewkę, pietruszkę (korzeń oraz nać), kukurydzę (kolbę, a nawet całą roślinę), różne gatunki zbóż, a także arbuza. Przedszkolaki mogły wszystkiego dotknąć, powąchać oraz spróbować, były zachwycone. Po zakończonym pokazie dzieci bardzo głośno podziękowały panom za odwiedziny, otrzymując od gości słodki upominek. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za wizytę!

KONKURS   TAŃCA   O   PUCHAR   SZKOŁY

Dnia 30.04.18r  z okazji międzynarodowego dnia tańca  uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności taneczne na szkolnym konkursie tańca. Konkurs rozpoczął się od energetycznego występu taneczno-akrobatycznego dziewczynek z Stars Cheerleaders, szkolnej drużyny cheerleaderek prowadzonej przez p. Malwinę Kunicką. Dzieci wykonywały przygotowane wcześniej układy choreograficzne do samodzielnie  wybranych utworów. Występy oceniane były przez jury : Panią Wicedyrektor Jowitę Pietrzykowską-Dziwak, Panią Martę Sadowską, Panią Justynę Grubą, Panią  Monikę Kubiak. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali  pamiątkowy medal i dyplom, natomiast nagrodę główną- złoty puchar wygrały dwie dziewczynki z klasy  Ia -Julia Figura i Patrycja Marks. Występujące dzieci bardzo zaangażowały się w przygotowanie swoich układów tanecznych, co można było zauważyć podczas gdy odważnie występowały przed  radosną widownią prezentując  bardzo wysoki poziom swoich umiejętności. Wszystkim serdecznie gratulujemy ! Malwina Kunicka

27 lutego obchodzimy bardzo miłe święto jest to Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Niedźwiedź polarny jest zwierzęciem wzbudzającym ludzką sympatię, Niedźwiadek bielutki, puchaty, a jego pysk wygląda na uśmiechnięty. Młode niedźwiadki wyglądają jak pluszowe przytulanki. Dzieci z zaciekawieniem słuchały różnych ciekawostek o niedźwiedziu. Uczniowie wykonali prace plastyczne rożnymi technikami pracy. Wiele radości sprawiło doświadczenie pt " Dlaczego niedźwiedź nie marznie"- Doświadczenie to uświadomiło dzieciom jak warstwa tłuszczu izoluje niedźwiedzia od zimna i pozwala mu wytrzymać w lodowatej wodzie. Zajęcia przebiegły w bardzo miłej atmosferze .

Monika Kubiak

Malwina Kunicka