Lekcja w Muzeum Polin
„Chronić pamięć i kształtować przyszłość” to misja Muzeum POLIN, którą muzeum realizuje poprzez programy edukacyjne. W piątek, 5 marca klasa 8a uczestniczyła w takich zajęciach skierowanych do szkół. Zajęcia odbyły się online na platformie Zoom. Młodzież poznała muzeum i uczestniczyła w warsztatach online w formie gry edukacyjnej, której „akcja” rozgrywa się w przedwojennej Polsce, a jej bohaterem jest żydowski nastolatek. Uczennice i uczniowie przyjrzeli się jego dylematom i wyborowi dalszej drogi życiowej. Dzięki nagraniom historii mówionej poznali prawdziwą historię Jakuba, który uciekł z domu, by spełnić swoje marzenia i zostać rzemieślnikiem. Przed ich oczami pojawił się barwny międzywojenny świat widziany z perspektywy młodzieży. Poznając dylematy swoich rówieśników uczniowie i uczennice mieli okazję do refleksji nad własnymi wyborami.
PRACE PLASTYCZNE KLAS PIERWSZYCH NA KATECHEZIE
W piątek, 5 marca 2021r. Uczniowie z klas pierwszych na katechezie z wielkim zaangażowaniem wykonali prace plastyczne ukazujące jedną ze stacji drogi krzyżowej.
Agnieszka Barełkowska-Goraś
Dzień Kota w SP nr 3
Tegoroczne obchody Dnia Kota organizowała klasa IIa wraz z wychowawcą Renatą Makles i opiekunem biblioteki Iloną Rudzińską. Uczniowie klas I – III podczas zajęć wykonywali różne zadania: krzyżówki, rebusy, bawili się w programistów przebrani za koty. W bibliotece szkolnej z zachowaniem reżimu sanitarnego dzieci miały możliwość wzięcia udziału w quizie „Słodkie zagadki”. Punktem kulminacyjnych obchodów Dnia Kota była wystawa prac przygotowanych przez uczniów w konkursie plastycznym „Mój wymarzony kot”. Wyniki konkursu wkrótce… Zainteresowania zabawami przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypada na 21 lutego. Obchody święta zwracają uwagę na potrzebę troski o język ojczysty, który nieustannie się zmienia. Nie zawsze na korzyść . A jest on przecież jednym z elementów naszego dziedzictwa narodowego. I dlatego warto o niego dbać.
Uczniowie naszej szkoły z klas IV-VIII obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą temu wydarzeniu. Poznali wiele niezwykłych ciekawostek dotyczących naszego języka. Mogli sprawdzić swoje zdolności, czytając językowe łamańce oraz zmagali się z wyzwaniami w zadaniach z zakresu ortografii, gramatyki i literatury. Na koniec nasi podopieczni tworzyli memy z wybraną postacią literacką z lektury oraz wykonywali polonistyczne gry planszowe. Niektórzy na koszulkach pisali cytaty z wybranej książki lub wyrazy z trudnościami ortograficznymi. Bawiąc się na zajęciach, zgłębiali swoją polonistyczn
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Pierwszego marca obchodzimy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy w latach 1943-1963 nie pogodzili się z okupacją niemiecką ani radziecką oraz wprowadzanym systemem komunistycznym w Polsce po zakończeniu II wojny światowej. Mordowani byli zarówno przez okupantów jak również przez podległe ZSRR służby polskiego komunistycznego aparatu represji. Dziś pragniemy oddać hołd i uczcić pamięć naszych bohaterów.
Dzień Dinozaura
Kto z nas nie chciałby choć na chwilę przenieść się do czasów prehistorii, kiedy to prym wiodły dinozaury? Zapewne wiele sekretów z nimi związanych zostanie już na zawsze tajemnicą, lecz są informacje – potwierdzone naukowo, które pozwoliły uczniom w świetlicy poznać sposoby w jakie żyły dinozaury i jak wyglądały te największe i najgroźniejsze zwierzęta w historii świata.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w SP nr 3.
21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Obchody tego święta mają nam uświadomić, że chronimy język ojczysty, aby nie zatracić tożsamości kulturowej. Klasa III c wraz z wychowawcą przygotowała z tej okazji prezentację na temat języka polskiego, jego pochodzenia oraz najstarszych, zachowanych do dziś, dzieł literackich zapisanych w naszym języku ojczystym. Uczniowie klas I-III mogli sprawdzić się w kilku przygotowanych dla nich zadaniach. Zmagali się z "łamańcami" językowymi oraz stanęli w szranki z innymi klasami w konkursie słowotwórczym. Najlepsi słowotwórcy zostali nagrodzeni. Obchody Dnia Języka Ojczystego miały w naszej szkole charakter nauki poprzez zabawę. A. Lew
Pasowanie klas Pierwszych w SP3
19 lutego 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy odbyło się Pasowanie na Ucznia. Na wstępie pani Dyrektor Jadwiga Kalinowska przywitała wszystkich uczniów klas pierwszych, gości oraz rodziców, którzy ze względu na reżim sanitarny nie uczestniczyli bezpośrednio w uroczystości, ale mieli możliwość oglądania jej online poprzez platformę Teams. W tym dniu uczniowie klas Ia, Ib oraz I c odświętnie ubrani w togi i birety w barwach szkoły zaprezentowali swój program artystyczny. Uroczystość Pasowania zaszczyciła swoją obecnością pani Burmistrz Krystyna Haładaj, która złożyła uczniom życzenia i pogratulowała im wstąpienia w szeregi braci uczniowskiej. Przekazała również najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich pierwszoklasistów oraz ich rodziców od Burmistrza Gminy Trzebnica pana Marka Długozimy. W dalszej części uroczystości odbyło się ślubowanie, a następnie akt pasowania, którego do
Międzynarodowy Dzień Pizzy
9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Dzieci ze świetlicy uczciły to święto podczas wspólnych zabaw. Poznały angielskie nazwy składników, które kładły na pizzę. Wszyscy zgodnie orzekli: „I like pizza!”. Poznały krótki zarys historyczny dotyczący jej powstania, oraz w kreatywny sposób przyrządziły pizzę w formie pracy plastycznej. Wszystkim dzieciom zajęcia bardzo się spodobały!
Bo jak nie my, to kto?
Wspaniały finał zbiórki na rzecz Fundacji Centaurus
W zeszłym tygodniu odwiedził nas pan Łukasz z Fundacji Centaurus. Zabrał trzy ciężkie puszki z naszymi datkami i przywiózł piękne dyplomy z podziękowaniami. Po kilku dniach zadzwonił przedstawiciel Fundacji, żeby poinformować, że uzbieraliśmy
Krajobrazy świata na makiecie
W czasie kolejnych lekcji geografii piątoklasiści poznawali strefy krajobrazowe świata - ich klimat, rośliny, zwierzęta i mieszkańców. Zdobyte wiadomości utrwalili, wykonując makiety wybranego krajobrazu. Największą popularnością cieszyła się sawanna, ale powstały też makiety pustyń lodowych, tajgi czy pustyni gorącej. Autorzy makiet otrzymali oceny z geografii. Dodatkowo pani Joanna Sobota rozstrzygnęła konkurs na najpiękniejszą makietę:
Karnawał w Szkole Podstawowej nr 3.
Jak co roku w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy okres karnawału. Każdy z oddziałów I-III przygotował na ten tydzień maski karnawałowe. W ramach zajęć gimnastycznych poszczególne klasy tańczyły zumbę oraz aerobic w rytm muzyki. Nie zabrakło również indywidualnych tańców i zabaw. Humory dopisywały, a na twarzach dzieci pojawił się uśmiech i rumieńce. Oprócz zabawy przy muzyce uczniowie wraz z wychowawcami brali udział w różnych zabawach ruchowych. Pojawiły się układy taneczne przygotowane przez dzieci oraz tańce z przyborami gimnastycznymi, obręczami i pomponami. Po zakończonej zabawie każdy oddział w swoim gabinecie raczył się słodkościami. Chociaż nie było wspólnej zabawy wszystkich klas, tydzień karnawałowy zapadnie w pamięci najmłodszych wychowanków na długi czas.
Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik"
We wrześniu w naszej szkole odbył się (przesunięty z marca z powodu pandemii) Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Właśnie ogłoszono wyniki. Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze zaprezentowali się.
W klasach młodszych troje uczniów nagrodzono wyróżnieniami, pozostali uczniowie otrzymali dyplomy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Dzień Babci i Dziadka
Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę. Bo kto pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta? Dlatego nikomu nie trzeba przypominać o ich święcie. Są to najpiękniejsze dni, w których obdarzamy ich wyrazami szacunku i szczególnymi dowodami miłości. Dzieci z grupy 0a i 0b również nie zapomniały o swoich Babciach i Dziadkach i przygotowały dla nich piękne własnoręcznie wykonane laurki.
„Niespodzianka dla Babci i Dziadka!”
Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z klas młodszych podczas zajęć świetlicowych wykonywały drobne upominki dla swoich ukochanych dziadków. Uczniom udało się zrobić piękne, kolorowe kwiatki z papieru. Wychowankowie włożyli całe serce w wykonanie upominków dla babć i dziadków. Zajęcia sprawiły im wiele radości i uśmiechu.
Konkurs “Mistrz Recyklingu…i przyjaciele”
Zapraszamy do udziału w VII edycji ogólnopolskiego konkursu “Mistrz Recyklingu...i przyjaciele”. Konkurs skierowany jest do grup uczniów klas 3-4 oraz 5-8. Polega na wykonaniu dwóch zadań: gry planszowej lub puzzli, uczącej jak i dlaczego segregujemy odpady komunalne oraz zbudowania makiety elektrosprzętu z zaznaczeniem elementów niebezpiecznych dla środowiska lub zdrowia człowieka. Uczniowie biorący udział w konkursie będą również grać w grę ekologiczną online i w ten sposób zdobywać dodatkowe punkty.
Skąd się bierze śnieg?
Tuż po feriach zimowych uczniowie klasy III c poszukiwali prawdy o pochodzeniu śniegu. Podczas zajęć zgłębiali wiedzę na temat stanów skupienia wody, powstawania śniegu i deszczu oraz krążenia wody w przyrodzie. Odpowiednia pogoda i powrót w mury szkolne sprzyjały śnieżnej wyprawie. Uczniowie z nieopisaną przyjemnością lepili bałwana, zjeżdżali z na sankach, robili aniołki i urządzali bitwę na śnieżki. Mokry i lepki śnieg sprzyjał licznym harcom i zabawom na śniegu, a ruch na świeżym powietrzu pozwolił zadbać o ich tężyznę fizyczną.
Uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej
Uczniowie klas I-III – wracają do szkoły 18 stycznia 2021(poniedziałek). W szkole działać będą zasady – wytyczne MEiN, MZ, GIS, które mają zapewnić dzieciom, ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły bezpieczeństwo.
Bardzo prosimy o przypomnienie dzieciom zasad wynikających z obostrzeń i dbałości o zdrowie własne i innych (dystans, dezynfekcja, maseczki…).
Dlaczego my?
- Sympatyczni pracownicy
- Kochamy nasze dzieci, a one kochają naukę w naszej szkole
- Zorientowani na sport
- W zdrowym ciele, zdrowy duch!
- Bogata biblioteka
- Uczniowie posiadają dostęp do wszystkich zasobów w naszej bibliotece
Godziny dzwonków
Sobota 23.11.2024Nasze media społecznościowe
Galeria zdjęć
brak danychAktualności
- I MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE „ŚCIEŻKAMI ŻYCIA ŚW. JADWIGI”
- 22.11.2024
- Wycieczka do młyna Skokowa klas 6a i 7a
- 22.11.2024
- Dobrze, że jesteś! Miłego czytania!
- 22.11.2024
- Dzień postaci z bajek w Oc
- 22.11.2024
- Nowi czytelnicy szkolnej biblioteki
- 19.11.2024
- Lekcje przyrody w parku
- 19.11.2024
- Sadzimy drzewa
- 19.11.2024
- W baśniowej krainie
- 19.11.2024
- Koncert muzyczny
- 18.11.2024
- Dzień Postaci z Bajek klasa 2c
- 13.11.2024
- Życzenia dla Niepodległej!
- 12.11.2024
- Święto Niepodległości 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 w oddziałach przedszkolnych 😀
- 12.11.2024
- Wycieczka edukacyjna klasy 8b
- 12.11.2024
- Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w oddziałach przedszkolnych
- 12.11.2024
- Święto Niepodległości kl. 2c
- 07.11.2024
- Podsumowanie szkolnych etapów zDolnego Ślązaka
- 07.11.2024
- Święto Szkoły i pasowanie na ucznia!
- 07.11.2024
- Lekcja historii w Muzeum Pamięci Auschwitz- Birkenau
- 05.11.2024
- Dzień Dyni w Oc
- 05.11.2024
- Happy Halloween!
- 04.11.2024
Sprawdź jakość powietrza