• Ośmiu wspaniałych

Trzebnicki Samorządowy Konkurs Ośmiu Wspaniałych Gminy Trzebnica, promujący pozytywne zachowania i postawy wśród dzieci i młodzieży oraz upowszechniający młodzieżowy wolontariat. Ocenianiem osiągnięć młodzieży, ich zaangażowania w życie społeczne oraz promowania pozytywnych działań zajmuje się powołana przez Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimę Kapituła.

Konkurs adresowany jest przede wszystkim do młodych ludzi wyróżniających się nienaganną postawą w codziennym życiu, wysoką kulturą osobistą, empatią, brakiem nałogów oraz skutecznością społecznego działania. Uczestnicy konkursu wyróżniają się prospołecznymi postawami i działaniami, które mają pozytywny wpływ na najbliższe otoczenie: rówieśników, sąsiadów, środowisko szkolne i lokalne. Ich działalność na polu charytatywnym i społecznym odnosi liczne sukcesy, rozbudzając tym samym wrażliwość młodzieży i dzieci na potrzeby innych.

Konkurs od początku trwania jest impulsem dla młodych ludzi, by przeciwstawiać się przemocy, egoizmowi i uzależnieniom w swoim środowisku; daje również możliwość do tego, aby zwrócić uwagę na młodzież, która nie pozostaje obojętna i bierna, lecz dzięki swoim postawom i zachowaniom zasługuje na to, aby być wzorem dla rówieśników.

• LAUREACI:

Rok 2022