• Regulamin świetlicy

1.  Uczeń po wejściu do świetlicy ma obowiązek zgłosić się do nauczyciela.

2.  Uczeń ma obowiązek in formowania nauczyciela świetlicy o każdorazowym, nawet krótkotrwałym oddaleniu się.

3.  Dzieci ze świetlicy są odbierane przez rodziców lub inne, upoważnione w karcie zgłoszeniowej, osoby.

4.  Dziecko poniżej 7. roku życia nie może samodzielnie opuścić świetlicy szkolnej oraz nie może być odbierane przez dziecko, które nie ukończyło 10. roku życia.

5.  W wyjątkowych przypadkach, jeśli dziecko miałoby być odebrane przez osoby, które nie widnieją w karcie zgłoszeniowej, potrzebne jest jednorazowe, pisemne oświadczenie rodziców, które powinno być dostarczone do świetlicy.

6.  W przypadku samodzielnego wyjścia dziecka do domu ze świetlicy, potrzebne jest pisemne oświadczenie rodziców ze zgodą na takie wyjście, z podaniem daty i godziny, o której dziecko ma opuścić świetlicę.

7.  Osobom upoważnionym lub opiekunom w stanie nietrzeźwym dzieci nie będą przekazywane. Wychowawca będzie wzywał wtedy innego opiekuna wymienionego w karcie. O zaistniałej sytuacji będzie informowany pedagog szkolny lub w szczególnych wypadkach policja.

8.  Rodzice i opiekunowie są zobowiązani poinformować nauczyciela o odbiorze dziecka ze świetlicy.

9.  Rodzic/opiekun osobiście odbiera dziecko ze świetlicy, oczekując na niego przed salą. Nie można wywoływać dziecka przez telefon, czy umawiać się z nim przed szkołą.

10.  Zgodnie z ustaleniami Rady Rodziców oraz Rady Pedagogicznej pobierana jest dobrowolna opłata za pobyt dziecka w świetlicy. Pieniądze przeznaczane są wyłącznie na potrzeby świetlicy.

11.  Dzieci mają obowiązek szanować i dbać o wyposażenie świetlicy.

12.  W świetlicy dzieci nie mogą korzystać z telefonów komórkowych, MP3 oraz innych urządzeń technicznych przyniesionych z domu.

13.  Wychowawcy świetlicy nie ponoszą odpowiedzialności za wartościowe przedmioty przyniesione do szkoły.

14.  W pracy z dziećmi wychowawca świetlicy współpracuje z pedagogiem szkolnym oraz wychowawcami klas.

15.  Wychowawca klasy wystawiając ocenę z zachowania na koniec roku szkolnego uwzględnia opinię wychowawcy świetlicy na temat każdego dziecka uczęszczającego do świetlicy.

16.  Jeżeli w trakcie trwania roku szkolnego rodzic/opiekun prawny postanowi wypisać dziecko ze świetlicy, powinien ten fakt zgłosić nauczycielowi świetlicy.

17.  Obowiązkiem rodziców lub opiekunów prawnych jest przestrzeganie godzin pracy świetlicy i punktualnego odbierania dzieci.

18.  Wychowawcy świetlicy nie odpowiadają za dziecko, które samodzielnie opuściło teren szkoły w czasie, kiedy powinno być w świetlicy.

19.  Rodzice/ opiekunowie prawni dziecka zobowiązani są powiadomić wychowawcę świetlicy o zmianie danych kontaktowych oraz wszystkich innych istotnych informacjach, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo i prawidłowe funkcjonowanie dziecka w szkole (choroby, alergie, orzeczenia poradni itp.).

20.  W momencie zapisu dziecka do świetlicy rodzice/ opiekunowie prawni dziecka zapoznają się i akceptują Regulamin Świetlicy.