• Wycieczki w ramach Innowacji

Lubin- Szkolenie strzeleckie 12.04.2023

W dniu 12.04 klasy ósme uczestniczyły w ramach przedmiotu EDB z innowacją pedagogiczną w szkoleniu strzeleckim oraz z pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzież podzielona na grupy szkoliła się w następujących punkach nauczania; strzelanie z karabinka pneumatycznego - tutaj nabywała umiejętności zagrywania przyrządów celowniczych i pracy na języku spustowym. Następnie na podpunkcie nauczania tamowania masywnych krwawień uczniowie nabyli umiejętności zakładania opaski uciskowej na kończyny. Kolejny podpunkt uczył prowadzenia resuscytacji( rko) na fantomie.

Głównym punktem szkoleniowym było strzelanie z broni palnej na odległość 50 m. Szkoleni samodzielnie ładowali magazynki i je wymieniali. Podczas zajęć młodzież wykazała się wysoką dyscypliną i koncentracją za co instruktorzy dziękują. Strzelanie było bardzo skuteczne co nie jest częste za pierwszym razem, wynik skuteczności strzelania to 96 procent.

Szczególne podziękowania składamy koordynatorowi -Panu Jerzemu Biełko oraz instruktorom strzelnicy.😀

Wycieczka do Centrum Wspinaczkowego ,,Fpinka''- 18.12.2022r.

W ramach Innowacji Pedagogicznej z edukacji dla bezpieczeństwa, 19 grudnia nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach na ściance wspinaczkowej ,,Fpinka". To świetna przygoda i zabawa a także możliwość zdobycia nowych umiejętności. Uczniowie wykazali się dużą dojrzałością i odpowiedzialnością a także niesamowitą dyscypliną.Mogli również sprawdzić swoją sprawność fizyczną.Dziękujemy naszemu koordynatorowi Panu Jerzemu Biełko za ciekawe i atrakcyjne zajęcia.

Józef Wojciechowski

Wycieczka do Międzygórza

W wycieczce do Międzygórza wzięło udział 62 uczniów z klas 8. Pierwszym punktem wycieczki była prelekcja w GOPR dotycząca udzielania pierwszej pomocy w górach, a następnie uczniowie udali się na spacer do Wodospadu Wilczki.