• eTwinning

2007/2008:

• Our school’s lessons” polegał na wymianie doświadczeń między nauczycielami. Uczestniczące szkoły: Liviu Rebreanu School, Mioveni (Rumunia), NU „Sv. Paisii Hilendarski” (Bułgaria), Scuola Prymaria Giovanni XXIII (Włochy), Dimitrie Cantemir National College (Rumunia), Secondo Chance School of Rethymno, Kreta (Grecja), Woodland School (Wielka Brytania) prezentowały własne metody pracy, prace uczniów, wydarzenia i tradycje szkolne.
          • Students’ e-journal” - materiały przygotowane przez naszych uczniów oraz uczniów szkół partnerskich: Cirkevná spojená škola, Vranov nad Topl`ou (Słowacja) i Colegio San Gabriel (Hiszpania) umieszczane były w ogólnodostępnym internetowym czasopiśmie Twinzine, stworzonym dla celów projektu na platformie http://magazinefactory.edu.fi/. Chętni uczniowie klasy VI c zostali redaktorami, pozostali uczniowie mogli prezentować swoje teksty czy fotografie za ich pośrednictwem. W magazynie publikowaliśmy teksty związane z zagadnieniami omawianymi w czasie lekcji języka angielskiego (np. „My last holidays”, „Year seasons”, „Toys or artificial intelligence”, „Love stories”), prezentujące tradycje świąteczne („Christmas”), wydarzenia w szkole czy zainteresowania uczniów.

2008/2009:

W projekcie „Knowing each other” współpracowaliśmy ze szkołami Ecole Primaire de Rougiers (Francja) i All Saint C of E Promary School, Alrewas, Burton on Trent (Wielka Brytania) Celem projektu było kształtowanie tolerancji poprzez poznawanie różnych kultur. W projekcie wzięła udział klasa III d. Uczniowie przygotowali rysunkowe wizytówki, które – po zeskanowaniu – wraz z krótkim opisem i fotografiami autorów umieszczono na platformie Twinspace. W związku z Dniem Pluszowego Misia, obchodzonym w naszej szkole 25 listopada, uczniowie narysowali i opisali wygląd swoich ulubionych pluszaków. Rysunki i opisy (samodzielnie wpisywane przez uczniów) umieściliśmy na partnerskiej stronie internetowej. Korzystając z kalendarza dostępnego na platformie prezentowaliśmy ważne dla nas dni. Umieściliśmy też zdjęcia z wizyty w klasie świętego Mikołaja i klasowej Wigilii. W miarę umieszczania na platformie materiałów przez szkoły partnerskie, prezentowano je naszym uczniom. Wysłaliśmy wspólnie kartki elektroniczne z życzeniami bożonarodzeniowymi w języku angielskim.

Partnerstwo „European Historical Personalities at school” współtworzyły szkoły: „Lipiu Rebreanu” School, Mioveni town (Rumunia), ZŠ sv. Ladislava, Topolĉany (Słowacja), School Apoldu de Jos, Sibiu County (Rumunia). Celem współpracy było poznanie historii uczestniczących w projekcie państw przez pryzmat postaci, będących patronami szkół. Temat projektu doskonale wplótł się w tematykę projektu ogólnoszkolnego realizowanego w tamtym roku przez Szkołę Podstawową nr 3, związaną z 40-leciem istnienia szkoły. Realizowano go z grupą 18 uczniów z klas IV i VI. Uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne prezentujące osobę patronki szkoły, naszą szkołę, miejscowość, w której mieszkają, swoje rodziny, najciekawsze miejsca w Polsce. Równocześnie mieli okazję poznawać te aspekty życia kolegów ze Słowacji i Rumunii. Grupa uczniów z klasy IV e zorganizowała i przeprowadziła szkolny konkurs plastyczny „Maria Skłodowska-Curie przy pracy”, w którym wzięło udział kilkanaścioro uczniów z klas I-IV. Uczestnicy projektu ułożyli też quiz sprawdzający wiedzę o Marii Skłodowskiej-Curie i rozwiązywali quiz o św. Władysławie przygotowany przez kolegów ze Słowacji. Właśnie z nimi uczniowie nawiązali szczególnie bliski kontakt, wymieniając się listami na forum platformy eTwinning. Efekty współpracy, czyli prezentacje przygotowane przez uczestników, zostały przedstawione wszystkim uczniom szkoły, rodzicom i zaproszonym gościom w czasie podsumowującego projekt Dnia Otwartego Szkoły.

The best soccer team in the world (2014/2015)

Pomysł projektu powstał podczas seminarium kontaktowego, które odbyło się jesienią 2014 r. w Niemczech. Zadaniem międzynarodowych zespołów było stworzenie “drużyny marzeń” z grających aktualnie piłkarzy. Uczniowie wymyślili dla tej drużyny nazwę, stroje i maskotkę.

Loving laughing (2015/2016 i 2016/2017)

Tematem projektu eTwinning „Loving Laughing” były dowcipy. Uczestnicy mogli przekonać się, co śmieszy dzieci z innych krajów. Uczniowie z całej Europy nagrywali dowcipy i tłumaczyli je na język angielski. Pani Anna Ciba i pani Ewa Pasek zorganizowały Szkolny Konkurs Opowiadania Dowcipów, który odbył się 6 listopada 2015r. Udział wzięło 7 uczestników. Jury, składające się z uczniów klas IV-VI, wysłuchało wszystkich dowcipów i przyznało:

• 1 miejsce – Sebastianowi Grzybowskiemu VIa,
          • 2 miejsce – Mikołajowi Kosteckiemu Va,
          • 3 miejsce – Amelii Mędryk Vd.

W kolejnym roku szkolnym projekt został powtórzony. Dodatkowo uczestnicy wybierali logo projektu. W głosowaniu uczniów z kilku europejskich szkół zwyciężył projekt Poli Śliwiak z kl. IVa.