• Tydzień Szczęścia

          • W ramach Tygodnia Szczęścia w Szkole w kl. 4a, 7c oraz 8a odbyły się lekcje angielskiego, na których m.in. dzieliliśmy się swoimi sposobami na poprawienie nastroju, tworzyliśmy playlisty optymistycznych piosenek, rysowaliśmy kolorowe buźki i śpiewaliśmy takie klasyki jak "Don't Worry Be Happy" Bobby'ego Mc Ferrina oraz "Three Little Birds" Boba Marleya. Mam nadzieję, że podczas tych pełnych muzyki lekcji wszystkim udało się "naładować akumulatory" na kilka kolejnych dni:)

            Paulina Kolińska

          • Nie taki potwór straszny...

          • Przekonały się o tym dzieci z klas drugich, uczestniczące w warsztatach w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

            W poniedziałek, 19 września, wraz z grupą uczniów wybraliśmy się szynobusem do Wrocławia. Dobra pogoda sprzyjała spacerom – dzieci dzielnie pokonały ponad 2,5 km idąc do Instytutu Filologii Słowiańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.

            Zajęcia poprowadziła dr Magdalena Ślawska, zaskakując dzieci tym, jak wiele „potworków” mieszka u nich w domach. Jednak, gdy usłyszały o potworzycy Awanturelli, która lubi wywływać kłótnie, lub Bałaganiarze Chaotycznej, czyli o potworze bałaganu i chaosu, wśród śmiechów i opowiadań same przyznały, że niejeden taki potworek miesza z nimi ;)

            W drugiej części dzieci same tworzyły takie „znajome” straszydełka, które później zaprezentowały całej grupie. Podawały też ciekawe pomysły jak je przegnać. Na koniec prowadząca wręczyła wszystkim uczestnikom dorbne podarunki.

            Wycieczka była również okazją do poćwiczenia kompetencji społecznych: zasad funkcjonowania tablic informujących o przyjazach i odjazach na dworcu głównym, zachowania się w ruchu ulicznym, komunikacji miejskiej i miejscach publicznych.

             

            Ewelina Rutkowska

          • Wycieczka do Młyna w Skokowej

          • Dnia 14.09.2023 klasa 4b, wraz z wychowawcą J.Curyło uczestniczyła w wycieczce do Młyna w Skokowej.Atrakcją wycieczki było zwiedzanie ponad 120 letniego Młyna Sokowa i poznawanie tajników produkcji mąki.Dodatkową atrakcją były warsztaty przyrodnicze w lesie, piknik przy ognisku na łonie natury,labirynty i zjeżdżalnie.Wszyscy bawiliśmy się na szóstkę z plusem!

            J.Curyło

          • Dzień kropki raz jeszcze...

          • 15 września ochodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. To nietypowe święto cieszy się coraz większą popularnością. Obchody Dnia Kropki zostały zainspirowane powieścią P.Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot”. Jest to opowiadanie o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Dzięki kropce dziewczynka uwierzyła w siebie. Dlatego jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych w popołudniowych zajęciach uczestniczyły w zabawach, których motywem przewodnim była „kropka”.

            Na początku zajęć odbyła się pogadanka, podczas której dzieci poznały historię Vashti, która nie wierzyła w swój plastyczny talent i możliwości. Został wyświetlony  również film „The Dot”, który zobrazował dzieciom historię małej dziewczynki. Wysłuchały również opowieści „O małej kropce”. Przedszkolaki wzięły udział w zabawach ruchowych z wykorzystaniem kolorowych kropek.  Dzieci wykonały także „kropkowe” zadania- jednym z nich było kolorowanie kropek według podanego schematu- wykorzystano elementy kodowania. Wspólnie ćwiczyliśmy również sylabizowanie wyrazów. Nie zabrakło również kolorowanek. Na koniec każda grupa otrzymała dyplom uczestnictwa z okazji Dnia Kropki. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze. Nie zabrakło uśmiechu oraz dobrej zabawy.:)

            Agata Wojczuk

            Aleksandra Pasierska

             

          • Międzynarodowy Dzień Kropki w oddziałach przedszkolnych

          • 15 września dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki.

            Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności,  Dzieci uczestniczyły również w wielu zabawach z kropką - rysowały swoje "dzieła", ozdabiały kropkę, układały "kropkowe" wzory, były zabawy z chustą animacyjną, zabawy z „Twistem” śladem kropek. Na koniec miały możliwość zobaczenia występu trzebnickich Mażoretek . BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.

                                                                                       M.Z, R.M, A.I ,A.D,

          • Warsztaty "Eko-roboty"

          • Warsztaty “Eko-roboty”

            Odyseusze z naszej szkoły pojechali w środę 13 września do Wrocławia. W Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii uczestniczyli w warsztatach “Tworzymy eko-roboty z materiałów wtórnych”. Na początku zwiedziliśmy pomieszczenia Pracowni – można tu uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach. Potem obejrzeliśmy dostępne materiały - skrawki drewna, różne śruby, nakrętki, odpady z druku 3D i wiele innych rzeczy, które dla niektórych są śmieciami, ale dla osób twórczych są “przydasiami”. Korzystając z tabletów Odyseusze zaprojektowali swoje roboty i przystąpili do działania. W ruch ruszyły wiertarko-wkrętarki, piła, pistolety do kleju i inne narzędzia. Czas mijał szybko, a roboty nabierały kształtu. Każdy jest inny, a wszystkie będzie można wkrótce obejrzeć na wystawie w naszej szkole.

          • IV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE

          • Uwaga!!!

             

            W najbliższy poniedziałek rozpocznie się IV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE.  

            Impreza odbywa się w Polsce już po raz czwarty. Pomysł wywodzi się z Międzynarodowego Tygodnia Szczęścia w Pracy, obchodzonego w tym samym czasie. Badania pokazują, że ludzie doświadczający szczęścia w szkole i w pracy żyją zdrowiej, dłużej, lepiej. Poczucie szczęścia sprzyja odporności, kreatywności, zaangażowaniu, budowaniu relacji, przyjaźniom. To narzędzie profilaktyki depresji i chorób cywilizacyjnych, dlatego działamy! 

            W ramach świętowania opiekunki SU wraz z niezastąpioną p. Pauliną Kolińską i niezwykle kreatywną p. Katarzyną Kalicką - Świtaj zaplanowały następujące działania. 

            1. Bardzo prosimy, aby każda klasa w poniedziałek na drzwiach swojego gabinetu wywiesiła plakat pt.: „OPTYMIZM TO DLA MNIE…” lub „NADZIEJA OZNACZA DLA MNIE…”. Prosimy, aby na pracach znalazła się informacja o tym, która klasa jest jej autorką. 

            1. Wtorek będzie dniem bez pytania i bez niezapowiedzianych kartkówek!!! 

            1. We środę – 20 września naszą szkołę opanują barwy żywe i wesołe. Tego dnia ubieramy się w stroje w kolorach innych niż: biały, czarny, szary, granatowy. 

            1. Czwartek - wielki finał, który będzie dla Was niespodzianką. W związku z tym, że jednym z warunków szczęścia jest dobra forma psychiczna i fizyczna, warto pomyśleć o drzemce. Prosimy wszystkich uczniów, aby na czwartą lekcję przyszli ubrani w strój ułatwiający drzemkę (można się przebrać na przerwie). Może to być piżama lub dres.  Zabierzcie ze sobą małą poduszeczkę lub ulubioną przytulankę. 

            Co będzie dalej? Wkrótce się przekonacie.

            Zachęcamy do wspólnej zabawy. Pamiętajcie - wspólnie tworzymy klimat naszej Szkoły!!! 

            Agnieszka Drohomirecka

          • Dzień Chłopaka!!!

          •  

            30 września przypada DZIEŃ CHŁOPAKA. Z tej okazji Samorząd zaprasza do wspólnej zabawy. Bardzo prosimy, aby dziewczęta z każdej klasy wytypowały spośród chłopców uczących się w ich oddziale jednego, który weźmie udział w wyborach MISTERA SZKOŁY. 

            Osobą odpowiedzialną za dostarczenie zgłoszenia jest przewodnicząca klasy. Jeśli funkcję tę pełni chłopiec, zadanie wykonuje inna członkini Samorządu Klasowego. Kartkę z imieniem i nazwiskiem kandydata wraz z informacją o klasie dostarczacie do p. Agnieszki Drohomireckiej do dnia 20 września (ŚRODA).

            Drogie Dziewczęta - dopilnujcie, aby każda klasa miała swojego reprezentanta!!!  

             

            Samorząd

             

          • Warsztaty Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii w naszej szkole

          • W poniedziałek i wtorek (11-12 września) gościliśmy w Szkole warsztaty mobilne Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii. Są to zajęcia finansowane z programu Polska Cyfrowa, realizowane przez Stowarzyszenie Robisz.to z Wrocławia. W poniedziałek klasa 6b uczestniczyła w warsztatach “Muzyka Kosmosu. Wysyłamy kosmiczną wiadomość!”. Korzystając ze sprzętu udostępnianego przez Pracownię, uczniowie stworzyli krótkie kompozycje muzyczne. Klasa 6c uczestniczyła natomiast w zajęciach “Patrzysz i zmieniasz – miasto bez reklam”. Uczniowie uczyli się patrzeć krytycznie na "zareklamione" miasta i zmieniać je w miasta bez reklam przy użyciu programu do obróbki zdjęć. We wtorek uczniowie klasy 6a tworzyli kompozycje dźwiękowe w ramach warsztatów “Zainspirowani legendami tworzymy dźwiękowy bestiariusz”. Uczniowie z klasy 7a wzięli udział w warsztatach “Wejdź do metaverse i zacznij tworzyć”, dzięki którym pierwszy raz korzystali z okularów VR do tworzenia projektu idealnego osiedla.

            Wszystkie zajęcia, trwające 3 godziny zegarowe, uczyły, jak można twórczo wykorzystywać zaawansowane programy i technologie. Uczniowie dowiedzieli się, że komputery mogą służyć nie tylko do grania w gry komputerowe albo przeszukiwania Internetu. Mogą też być narzędziem do rozwijania talentów muzycznych, plastycznych czy wyobraźni.  

            A.Ciba

          • Wizyta w Galerii Trzebnickiej

          • Piękna pogoda zachęca do wędrówek. W piątek, klasa 7 b, wybrała się do Galerii Trzebnickiej na wystawę "Letnia gratka dla fanów dawnej motoryzacji". Młodzież obejrzała zaprezentowane tam zabytkowe motocykle, należące do lokalnych kolekcjonerów z gminy Trzebnica. Na wystawie znalazły się maszyny, z których najstarsza, aż z 1928 roku. Prawdziwa gratka dla chłopaków, ale i dziewczyny dobrze się bawiły.    

            J. Sobota

          • Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej

          • 8 września najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedzili pracownicy Straży Miejskiej. Spotkania odbyły się w klasach gdzie zaprezentowane zostały ,,Przygody Sierżanta Uśmiech'' autorstwa Wiesławy Kucięby. Bajkowa postać przypomniała dzieciom najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Funkcjonariusze odpowiadali na liczne zapytania uczniów a na koniec dzieci otrzymały kolorowanki.

            R.M. A.W. K.P.

          • Akcja Szkoły Pełne Talentów

          • Z radością informujemy, że nasza Szkoła ponownie przystąpiła do programu SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW.

            Robiąc codziennie zakupy w Lidlu, możesz wesprzeć SP 3.

            1. Zrób zakupy za min. 50 zł (kup przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc).

            2. Przy kasie odbierz kupon – TALENCIAKA.

            3. Przekaż TALENCIAKA naszej Szkole.

            TALENCIAKA można przekazać placówce na dwa sposoby: wrzuć TALENCIAKA do specjalnych pudełek, które znajdują się w holu Szkoły i w pokoju nauczycielskim lub zeskanuj kod QR ze swojego TALENCIAKA (PREFEROWANY SPOSÓB)

            Akcja zbierania TALENCIAKÓW trwa do 19.11.2022r.

            Razem możemy wygrać fantastyczne nagrody – wyposażenie dla naszej Szkoły!!!

            Samorząd

          • Zakończenie roku w oddziałach przedszkolnych

          • „Chociaż słońce jasno świeci,

            Trochę smutne są dziś dzieci.

            Bo koniec roku, przedszkola mija czas,

            Teraz wakacje czekają nas"

            W dniu 23 czerwca 2023r. w oddziałach przedszkolnych odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Rodzice, którzy uczestniczyli w zakończeniu roku zobaczyli swoje pociechy tańczące, recytujące i śpiewające, nagradzając je gromkimi brawami. W nagrodę za cały rok wspólnej zabawy i pracy, każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom, książeczkę oraz słodycze...

             

            M.Z, U.P, R.M

          • Gminny konkurs plastyczny pt. ,,Niezwykłe zwierzęta''

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt. „Niezwykłe zwierzęta”. Konkurs kierowany był do uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. Jego celem było rozwijanie umiejętności wyobraźni oraz kształtowanie szacunku do otaczającej nas przyrody. Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 2 w Trzebnicy. Z naszej szkoły wpłynęło kilkanaście prac. Prace były różnorodne i przede wszystkim wykonane samodzielnie.

            Miło nam poinformować, iż laureatkami konkursu zostały trzy nasze uczennice. Wyniki są następujące:

            2 miejsce- Marta Kowalik oddział przedszkolny ,,O c’’

            3 miejsce- Emilia Rumińska klasa 1b

            Wyróżnienie- Natalia Łaciak klasa 1a

            Dziewczynki otrzymały dyplomy oraz wspaniałe nagrody. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!:) Dziękujemy również innym dzieciom za udział w konkursie i również gratulujemy. Wszystkie prace były cudowne. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

            Agata Wojczuk

            Elżbieta Pancerz

            Justyna Curyło

          • Szukamy ciekawej historii naszego miasta

          • W ramach poznawania historii naszego regionu klasa V a opuściła mury szkolne i powędrowała śladem średniowiecznych dziejów Trzebnicy. Do poszukiwań zainspirowała nas mapa pokazująca wyznaczone w 1218 r. przez księcia Henryka Brodatego granice Trzebnicy. Na jej podstawie odnaleźliśmy położenie punktów granicznych z XIII w. Ok 2000 r. znany trzebnicki artysta, kustosz muzeum regionalnego, Pan Zbigniew Lubicz-Miszewski zainicjował budowę znaków granicznych miasta z tego czasu, w postaci drewnianych słupów. Każdy z nich został opatrzony numerem. Uczniowie byli bardzo zdziwieni, że wielokrotnie mijali te drewniane pale i tak naprawdę ich nie dostrzegali. Po wielu latach, niestety, większość z nich jest w bardzo złym stanie i pewnie niedługo całkiem zniszczeje. Podczas wędrówki, zauważyliśmy także nietypowe wzgórze przy ulicy Brama Trębaczy. Dawnej znajdowała się tam siedziba wójta lub zamek myśliwski. Na rynku podziwialiśmy budynek ratusza, pręgież i najstarszą w mieście kamieniczkę, która przetrwała II wojnę światową. Wszystkim szczerze polecamy rozejrzenie się wokół siebie i dostrzeżenie co się wokół znajduje. Można się bardzo zdziwić i wiele nauczyć.

            Joanna Sobota

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy
      • Tel/fax: 71 312-08-74, Telefon do rodzica: 500-079-454
      • Szkoła Podstawowa nr 3 ul. M. Konopnickiej 14 55-100 Trzebnica Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych