• Warsztaty we Wrocławiu👍😁

          • 17 kwietnia klasa II a wzięła udział w warsztatach. Pierwsze odbyły się w Rynku, w ,,Słodkim

            Czary – Mary” - manufakturze cukierków i lizaków. Dzieci poznały tajniki ręcznej produkcji tych

            kolorowych , zakręconych słodyczy. Każdy z uczestników spotkania wcielił się w rolę cukiernika

            i miał możliwość własnoręcznie wykonać lizaka w dowolnym kształcie. Cukierki i lizaki robione

            są wyłącznie z naturalnych aromatów owocowych. W drodze na kolejne warsztaty podziwialiśmy

            zabytki Wrocławia, a celem naszej wędrówki było Muzeum Narodowe, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach o technikach malarskich. Sami tworzyliśmy prace plastyczne pastelami. Mimo deszczowej pogody spędziliśmy we Wrocławiu miłe chwile, które uwieczniliśmy na zdjęciach.

             

            B.Jędruszek, E. Rutkowska

          • Jak robiliśmy papier... 📃

          • 16 kwietnia klasy 3c i 4c wzięły udział w wycieczce do Dusznik Zdroju .

            Pod okiem przewodnika uczniowie odbyli spacer malowniczymi alejami Parku Zdrojowego, poznali historię słynnych osób związanych z Dusznikami - m.in. Fryderyka Chopina czy Feliksa Mendelsona. Chętni skorzystali z okazji skosztowania leczniczych wód mineralnych w dusznickiej pijalni.

            Jednak główną atrakcją były warsztaty czerpania papieru oraz zwiedzanie Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju.

            Uczestnicy wycieczki poznali historię produkcji papieru, widzieli modele maszyn wykorzystywanych przy jego produkcji, a co najważniejsze mogli własnoręcznie wykonać po dwa arkusze papieru metodą czerpania - barwny z suszonymi kwiatami w kształcie serca oraz biały ze znakiem wodnym.

            Wracaliśmy do domu w doskonałych humorach - emocji i wrażeń było mnóstwo

            Katarzyna Kalicką-Świtaj, Ewelina Rutkowska

          • Smacznie i po angielsku

          • Pisanie przepisów kulinarnych to zadanie pojawiające się często na lekcjach języków obcych – uczniowie ćwiczą tryb rozkazujący i słownictwo związane z jedzeniem. Ale jak sprawdzić, czy przepis jest dobry? Przyrządzić na jego podstawie potrawę. Tak właśnie zrobili uczniowie klasy 6a w czasie lekcji języka angielskiego. W poniedziałek napisali przepisy i podzielili się zadaniami – kto przyniesie produkty i przyrządy potrzebne do ich wykonania. W środę wymienili się przepisami i produktami, i dzielnie stawili czoła nowym wyzwaniom. Dzięki temu chłopcy nauczyli się zwijać sushi i robić gofry, a dziewczyny przyrządziły sałatkę warzywną i pity z mięsem i warzywami. Zrobiono też kanapki z wędliną i warzywami oraz owocową sałatkę. Było głośno, aromatycznie i smacznie, a wszystkie przepisy okazały się zrozumiałe i trafione.

            A.Ciba

          • ,,Mistrz Rachunku''- etap szkolny

          • 17 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs "Mistrz Rachunku". W konkursie wzięło udział 9 uczniów klas trzecich. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać obliczenia w oparciu o 4 działania matematyczne. Przeznaczony czas na rozwiązanie 80 zadań wynosił 20 minut.

            Oto wyniki:

            I miejsce-  Pawliszak Michalina 3a

            II miejsce- Ciba Teodor 3a

                             Borecki Maciej 3c

                             Jachimowski Leon 3c

                             Michoń Leonard 3c

            III miejsce- Cielecka Amelia 3c

                              Berezhna Arina 3b

                              Kryza Szymon 3a

                              Szygyda Gjerman 3c

            Uczennica kl 3a Pawliszak Michalina, która zajęła I miejsce będzie reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie "Mistrz Rachunku", który odbędzie się 13 maja 2024r. w SP w Żmigrodzie. Gratulacje!

             

             V. Ruła, A. Woźna

          • Ostatnie warsztaty segregowania odpadów

          • Zielony Patrol zakończył serię warsztatów segregowania odpadów dla pierwszych i drugich klas, spotykając się w piątek 11 kwietnia z uczniami klasy 1b i 1c. Warsztaty były elementem projektu “Less waste w naszej szkole”, na realizację którego wygraliśmy grant w konkursie Akademia Fundacji BOŚ. Pierwszo- i drugoklasiści doskonalili swoją wiedzę o recyklingu, wykorzystując wyposażenie ekopracowni “Zielone serce szkoły”.  

            Zbliża się Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji Zielony Patrol przeprowadzi II Szkolny Turniej Segregowania Odpadów. Zapraszamy trzyosobowe zespoły z każdej klasy. Zwycięskie drużyny otrzymają pojemniki do segregowania śmieci do swoich sal. 

            A.Ciba

          • Uroczystości w 84. rocznicę zbrodni katyńskiej

          • 15 kwietnia, w lesie bukowym odbyły się gminne uroczystości upamiętniające zbrodnię dokonaną przez NKWD na terenie ZSRR w 1940 r. Zginęło wówczas blisko 22 tysiące osób, oficerów, żołnierzy - prawników, urzędników, lekarzy, nauczycieli, inżynierów, ludzi stanowiących najlepszą tkankę społeczną. Losy zabitych długo nie były znane z powodu przemilczeń i zakłamania w latach istnienia PRL. Upamiętnienie ofiar zbrodni NKWD stało się możliwe dopiero po 1989r. Kilkanaście lat temu, w ramach programu „Katyń … ocalić od zapomnienia” dla uczczenia konkretnych ofiar zasadzone zostały w trzebnickim lesie dęby. Co roku odbywają się w tym miejscu uroczystości rocznicowe. W tegorocznych obchodach uczestniczyły panie Dyrektor Aneta Herner i Jowita Pietrzykowska – Dziwak oraz uczniowie z klasy 7a. Zebrani wysłuchali wzruszającego programu artystycznego. Głos zabrał Burmistrz Gminy Trzebnica Pan Marek Długozima, który przywołał w swoich słowach tragiczne wydarzenia sprzed lat, a także podziękował przybyłym za obecność. Dla młodych ludzi było to ogromne przeżycie i ciekawa lekcja historii.

            J. Sobota

          • XXVI Powiatowy Konkurs Mitologiczny

          • 12 kwietnia w naszej szkole, odbył się powiatowy etap konkursu mitologicznego. Uczniowie klas piątych z 13 szkół rywalizowali o laur zwycięzcy. By to osiągnąć należało zdobyć jak najwięcej punktów w rozwiązywanym teście. Dla uczestników przygotowaliśmy specjalną salę i liczne niespodzianki. Był słodki poczęstunek, a w przerwie konkurs plastyczny dla chętnych, na rysunek, który przedstawia ulubionego boga – bohatera. Uczniowie wykazali się znakomitą znajomością mitów. Najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni, a ich skronie ozdobił wieniec z liści laurowych, tak jak bywało w Starożytnej Grecji. Nasza uczennica z klasy piątej Natalia Sz. zdobyła miejsce piąte. Gratulujemy zwycięzcom, życzymy dalszych sukcesów w innych konkursach.

            J. Sobota

          • Konkurs ortograficzny ,,Złote pióro''

          • 8.04.2024r. odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny klas trzecich pt.,,Złote pióro''. Siedmioro uczestników pisało dyktando pt. ,,Wiosenne marzenia Grzegorza''.

            Miejsce trzecie zajęły:  Iga K.-kl.3a;   Arina B.-kl.3b; Amelia J.-kl.3b; Nel K.-kl.3c

            Miejsce drugie zajęli Paulina Ł.- kl.3a; Teodor C. kl.3a.

            Zwycięzcą został Leon J. z kl.3c - on będzie reprezentował naszą szkołę w etapie powiatowym konkursu ,, Złote pióro'' w Krynicznie.

            R.Makles, A.Woźna

          • Dzień Matematyki

          • Wspomnijmy co się działo w Naszej szkole z okazji Dnia Matematyki oraz dni Liczby Pi.

            Uczniowie wszystkich klas mieli możliwość zapoznania się z pojęciem liczby Pi, wykonaniem zadań z nim związane jak i wysilali swoje szare komórki w zadaniach logicznych.

            Ale to nie wszystko! Na każdej przerwie przez dwa dni pojawiły się na drugim piętrze stanowiska z zadaniami dopasowanymi do różnych poziomów. Każdy mógł usiąść i zmierzyć się z różnymi łamigłówkami, rebusami, quizami, labiryntami oraz wieloma innymi zadaniami logicznymi. Kolejki były ogromne, bo za każde poprawnie wykonane zadanie uczniowie losowali KUPON.

            Uczniowie zawzięcie walczyli, bo kupony dają wiele korzyści na lekcjach matematyki. Co mogli wylosować?

            - Plusa z matematyki

            - Podpowiedź nauczyciela na kartkówce

            - 0,5 oceny wyżej z odpowiedzi ustnej

            - Dodatkowe nieprzygotowanie

            - Numerek niepytany

            - Możliwość zajrzenia do podręcznika na sprawdzianie.

            To była super zabawa.

            A.Lisiak

          • 33.Finał Odysei Umysłu

          • W dniach 6-7 kwietnia w Gdyni odbył się 33. Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu. Wzięło w nim udział prawie 300 drużyn z całej Polski, a wśród nich przedstawiciele naszej szkoły.

            Ania, Ala, Marcelina, Borys, Karol i Miłosz oraz Ola, Lena, Sandra, Patrycja, Zuzia i Zosia od września pracowali nad swoimi umiejętnościami, a od listopada rozwiązywali problem długoterminowy. Pierwsza drużyna wybrała problem klasyczny “Przypał na premierze”. Jako inspirację wybrali lekturę “Stary człowiek i morze”, by zaprezentować premierę teatralną, podczas której aktorzy borykają się z różnymi niespodziewanymi trudnościami. Druga drużyna wybrała problem teatralny “Kapela daje czadu” i pokazała tournee zespołu muzycznego, podczas którego dochodzi do nagłej zmiany miejsca pobytu. Dziewczyny wykonały nowatorski instrument muzyczny i zaśpiewały trzy piosenki.

            Zanim doszło do występów, trzeba było dojechać na Finał. By droga się nie dłużyła, zatrzymaliśmy się w Gnieźnie, kolebce polskiej państwowości. Najpierw w Muzeum Początków Państwa Polskiego wzięliśmy udział w warsztatach i wykonaliśmy płytki z gliny szybkoschnącej. Następnie zwiedziliśmy katedrę wraz z podziemiami i podziwialiśmy Drzwi Gnieźnieńskie. Na obiad poszliśmy do pierogarni Siódme Niebo. Najedzeni ruszyliśmy w dalszą drogę i pod wieczór dotarliśmy na nocleg. W sobotę obie drużyny prezentowały swoje przedstawienia i obu poszło bardzo dobrze. Wieczorem wszyscy bawiliśmy się na Imprezie Integracyjnej. Niedziela upłynęła pod znakiem spontanów i wyprawy nad morze, a o 18-ej zajęliśmy miejsca w hali Arena, gdzie tradycyjnie odbyła się fantastyczna Gala Finałowa. Uroczystość uświetnili wspaniali artyści - Vanessa Power Kujawiak, Sebastian Malicki z Elite Music, cheerleaderki z zespołu Cheerleaders Gdynia Junior oraz Miłosz Skierski. W czasie ogłaszania wyników wielką radość sprawiła nam informacja, że jedna z drużyn zajęła trzecie miejsce.

            To nie był koniec naszego wyjazdu. Po nocnym wypoczynku pojechaliśmy do Gdańska, przespacerowaliśmy się po wyspie Ołowiance, rzuciliśmy okiem na Żuraw, obserwowaliśmy opuszczanie i podnoszenie mostu zwodzonego, przejechaliśmy się na tradycyjnej karuzeli, zrobiliśmy zakupy w sklepie z pamiątkami i słodyczami, a na koniec zjedliśmy świetne naleśniki i pankejki. Podróż do domu minęła szybko. To zakończenie sezonu, ale oczywiście nie koniec Odysei, ponieważ Odyseja Umysłu nigdy się nie kończy. Kolejny sezon będzie emocjonujący, ponieważ wraca etap regionalny, który prawdopodobnie zostanie rozegrany w naszej szkole.

            Pragniemy serdecznie i gorąco podziękować wszystkim, którzy wsparli nas w sfinansowaniu wyjazdu: Panu Burmistrzowi Markowi Długozimie i Gminie Trzebnica, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy, firmie Tarczyński S.A. oraz rodzicom Odyseuszy. Dziękuję również Pani Dyrektor Anecie Herner za życzliwość i wsparcie oraz współtrenerce Klaudii Grodzickiej, bez której bym sobie nie poradziła.

            A.Ciba

          • Warsztaty Segregowania Odpadów

          • W ubiegłym tygodniu uczennice z Zielonego Patrolu przeprowadziły kolejne Warsztaty Segregowania Odpadów w ekopracowni “Zielone serce szkoły”. Tym razem w zajęciach uczestniczyły klasy 2c i 1a. Mamy nadzieję, że umiejętności zdobyte podczas zajęć będą wykorzystywane na co dzień w domu i w szkole. Dziękujemy Ani Fatydze, Ani Winkler, Sophie Dorosz, Gabrysi Pochroń (7c) oraz Mai Grużewskiej i Zuzi Tomczyk z 6a za dzielenie się swoją wiedzą z młodszymi kolegami i koleżankami. 

          • Wspieramy pacjentów!

          • Nasi uczniowie i ich rodzice kolejny raz nie zawiedli i udowodnili, jak wielkie mają serca. W połowie marca z inicjatywy SU i wolontariatu ogłoszona została zbiórka męskich ubrań dla potrzebujących pacjentów szpitala w Miliczu. Udało nam się również przekazać książki, gry, a także ręczniki, pościel i środki higieniczne. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że to od nas zależy, jak będzie funkcjonował świat. Być może w przyszłości to my będziemy potrzebowali pomocy, wsparcia i zrozumienia.

            Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim tym, dla których ważny jest los drugiego człowieka!

            Agnieszka Drohomirecka

          • Warsztaty batiku

          • Tuż przed Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole odbyły się warsztaty malowania pisanek metodą batikową. Podczas zajęć prowadzonych przez p. Aleksandrę Bonę-Waniek uczniowie mogli samodzielnie stworzyć jedyne w swoim rodzaju wielkanocne arcydzieło. 

            Technika batiku to najstarsza znana metoda zdobienia jajek, polegająca na malowaniu podgrzanym woskiem pszczelim, a następnie barwieniu jajka.  W wierzeniach ludowych jajko wielkanocne miało szczególne znaczenie, było nie tylko symbolem płodności i nowego życia, posiadało również cudowną moc.  

            Tradycja ozdabiania pisanek, choć znana każdemu, dzisiaj odchodzi w zapomnienie na rzecz gotowych wyrobów. Dlatego warto zadbać o podtrzymywanie staropolskiej tradycji. 

          • Dzień lasu z 8b

          • Wśród świąt nietypowych jest też i dzień lasu . Uczniowie klasy 8b przygotowali trzy sadzonki młodych lip, które wspólnie posadziliśmy w naszym parku szkolnym. Dlaczego trzy? Bo jesteśmy uczniami Szkoły Podstawowej nr 3! Mamy nadzieję, że kiedyś wyrosną na piękne i dostojne drzewa, które będą dawały wiele dobra następnym pokoleniom.

            Uczniowie i wychowawca klasy 8b

          • Na ściance wspinaczkowej

          • Nasi uczniowie ponownie na ściance wspinaczkowej "Fpinka". Kolejny już rocznik klas ósmych realizuje Innowację Pedagogiczo - Programową z edukacji dla bezpieczeństwa. Zdobywanie nowych umiejętności oraz duża aktywność ruchowa towarzyszyła naszym uczniom podczas zajęć na ściance wspinaczkowej Fpinka. Sprawdziliśmy nasze umiejętności oraz sprawność fizyczną. Uczniowie wykazali się dużą dojrzałością i odpowiedzialnością oraz wzorową dyscypliną . Dziękujemy naszemu koordynatorowi Panu Jerzemu Biełko za ciekawie, atrakcyjnie i w pełni wykorzystny czas oraz instruktorom którzy dbali o nasze bezpieczeństwo.

          • Spotkanie autorskie z Wiesławą Kuciębą

          • Brzydkie czy ładne?

            Taki tytuł miało drugie już spotkanie autorskie z cyklu "Cudze chwalicie - swego nie znacie", które odbyło się w bibliotece szkolnej, a na które zaprosiliśmy Panią Wiesławę Kuciębę.

            Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, 27 marca, uczniowie klas drugich mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu dotyczącym naszych gustów i upodobań. "Brzydkie czy ładne?" - to tytuł bajki, która była podstawą wydarzenia.

            Połączone zostało ono z prezentacją jajek ptaków (i nie tylko ).

            Po spotkaniu młodzi czytelnicy mogli zakupić książki autorki wraz ze specjalną dedykacją.

            Pani Wiesławie Kuciębie bardzo dziękujemy za wspaniałe spotkanie

            Ewelina Rutkowska

          • Wizyta w Galerii Trzebnickiej

          • W środę, 26 marca, klasy 7b i 7c wybrały się do Galerii Trzebnickiej, gdzie uczniowie spotkali się z Panem Lechem Taraszczukiem, artystą, którego prace można obecnie zobaczyć w galerii. Pan Lech zajmuje się rzeźbą, jest emerytowanym, wieloletnim nauczycielem. Dostrzega piękno świata przyrody, troszczy się o środowisko naturalne, dlatego wykorzystuje przede wszystkim materiały odpadowe, nieprzydatne do innych celów. Bieżąca wystawa nosi tytuł ”Proxima Natura”. Autor wykorzystał tu różne gatunki drewna, do oprawy użył stare ramy okienne. Fascynacja lokalną przyrodą, szczególnie ptakami, znajduje odbicie w jego dziełach.. Całkiem przypadkowe kawałki drewna zmieniają się w fascynujące zwierzęta, ale także pejzaże i postacie ludzkie. Podczas spotkania twórca ciekawie opowiadał o swoich pracach i zainteresowaniach, a widzowie z podziwem oglądali eksponaty.

            J. Sobota

          • !!! REKRUTACJA 2024/2025 !!!

          •  

            Szanowni Państwo,

            Ruszyła rekrutacja na nowy rok szkolny 2024/2025 do oddziałów przedszkolnych i klas 1.

            Druki do pobrania znajdują się w zakładce REKRUTACJA 2024/2025.

             

            Wnioski można składać osobiście w godzinach pracy sekretariatu (7.30-15.00) lub drogą elektroniczną na adres mailowy: trzebnicasp3@op.pl

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy
      • Tel/fax: 71 312-08-74, Telefon do rodzica: 500-079-454
      • Szkoła Podstawowa nr 3 ul. M. Konopnickiej 14 55-100 Trzebnica Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych